Kā izvēlēties zelta auskarus?

vairāki pāri gaumīgu zelta auskaru

Auskari ir viena no senākajām rotām, kas savu popularitāti nav zaudējusi jau daudzu gadu simtu garumā un kas joprojām tiek aktīvi izmantota. Lielākā daļa sieviešu noteikti var lepoties ar vismaz vairākiem auskaru pāriem savā kolekcijā. Ar ko ir īpaši zelta auskari un kā tos izvēlēties?

Auskari dažādiem brīžiem

Auskari ir aksesuārs, kas piemērots gan svētkiem, gan ikdienai. Nereti auskari tiek ielikti ausīs un “aizmirsti” – tie tur paliek nedēļām ilgi un kļūst par aksesuāru, kas apkārtējiem saistās ar konkrēto cilvēku. Savukārt greznāki zelta auskari, kas, piemēram, rotāti ar dārgakmeņiem, vairāk būs piemēroti svētkiem un īpašiem dzīves notikumiem. Gredzentins.lv ekspertu pieredze apliecina, ka joprojām vispopulārākie un pieprasītākie ir klasiski zelta gredzeni tradicionālās formās, kas piemēroti valkāšanai gan svētkos, gan ikdienā, piestāv dažādiem tērpiem un stiliem.

Zelta auskaru forma

Domājot par zelta gredzenu no stilistiskā viedokļa, būtiska nozīme ir valkātāja sejas formai un frizūrai. Par vienu no pamata likumiem var uzskatīt to, ka smalkām, maza auguma, ļoti slaidām dāmām labi izskatīsies sīki, smalki auskari ar mazām detaļām, taču lielāka auguma dāmām labāk izskatīsies lielāka izmēra rotas. Protams, šis ir visai nosacīts kritērijs, ļoti daudz atkarīgs no katra valkātāja personības un gaumes. Taču viens likums ir nemainīgs – jebkura rota ir kā sievietes tēla papildinājums, kā akcents, taču tas nedrīkst aizēnot pašu valkātāju. Patiesībā ikvienam ceļā satiktajam rotas un kopējais tēls signalizē par cilvēka gaumi, personību un pat amatu un statusu sabiedrībā.

Dažādi stiprinājumi Viens no svarīgiem kritērijiem auskaru izvēlē ir arī to stiprinājums. Ja ausīs nav izdurti caurumi, atliek vien izvēlēties klipšu tipa auskarus, ja caurumi ir, tad var izvēlēties, piemēram, nagliņu tipa auskarus, kas ir īpaši ērti lietošanai ikdienā. Tāpat pieejami arī citi auskaru stiprinājuma veidi, juvelieri arvien domā, kā šo rotu padarīt vēl modernāku, interesantāku un ērtāk lietojamu. Jāatgādina, ka īpaši uzmanīgiem jābūt, ja auskarus neizņemat ārā arī pa nakti – tas var ne tikai radīt neērtuma sajūtu, bet sabojāt auskarus, tāpēc, ja vien ausis nav izdurtas nesen, ērtāk būs naktī tos ņemt ārā.

Varbūt tev patiks arī šis...