Zelta auskaru aizdares izvēle

sieviete ar skaistiem zelta auskariem

Ikviens, kurš ikdienā vai svētkos nēsā auskarus, zina, ka jaunu rotu izvēlē būtisks ir ne tikai iemīļotākais dārgmetāls, bet uzmanību pievēršam arī aizdarēm. Nebūtu pareizi teikt, ka kādas no tām ir labākas, bet citas – sliktākas, katram nēsātājam ir sava gaume, savi paradumi un vēlmes, tieši tāpēc juvelieri ir parūpējušies par plašu sortimentu veikalos. Noskaidrosim populārākos aizdares risinājumus!

Riņķi vai āķīši

Vispopulārākā ir tā saucamā angļu aizdare, ko nereti izvēlas lielākām un smagākām rotām. Šī aizdare noslēdzas ar metāla plāksnīti, pie kuras tiek piestiprināts āķītis – tas savienojas ar auskara ķepiņu un nofiksējas ar klikšķi, kas ir kā apliecinājums, ka auskars ir ielikts un tur arī paliks. Šī ir uzticama un salīdzinoši droša stiprināšana.

Gredzenu tipa auskari, ko mēdz dēvēt arī par riņķiem, stiprinās ar specifisku aizdares risinājumu, kas iekļaujas pašā riņķa formā. Visbiežāk tā ir neliela stieplīte, kas notur auskaru tam paredzētajā vietā. Šāds aizdares risinājums pat par sevi ir nemanāms, tas padara rotu elegantu. Tiesa, šāda tipa auskarus, dodoties gulēt, vēlams izņemt, jo tie nebūs ērti, kā arī var savainot ausu ļipiņas, galvu noliekot uz spilvena.

Kā nākamos jāpiemin āķa formas savienojumus – tos ieāķē auss ļipiņā. Šādi auskari var būt ar papildu fiksatoru, kas nozīmē ka āķa brīvais gals tiek papildus nofiksēts ar nelielu cilpiņu, taču mēdz būt arī tādi, kas netiek fiksēti, tādā gadījumā āķim ir jābūt pietiekami garam un tādā izliekumā, lai maksimāli pasargātos no auskaru izkrišanas.

Nagliņas vai ķēdītes

Elegants risinājums ir arī zelta auskari, kas ir kā ķēdītes, kas tiek izvērtas auss caurumā. Tā kā brīvais ķēdītes gals ir pietiekami garš un līdz ar to arī smags, ar to ir pietiekami, lai auskars labi turētos ausī. Tiesa, jāuzmanās no šādu auskaru izslīdēšanas, piemēram, berzējoties gar cepures vai kapuces malu. Ķēdītes tipa auskarus ir ērti ielikt un izņemt. Kā beidzamos jāmin nagliņu tipa auskarus, kas tiek fiksēti ausīs kā nagliņas un auskari turas nekustīgi. Šādi auskari var būt gan ar saspiedēju, gan stienīti, uz kura tiek uzskrūvēta uzmava. Šie visbiežāk tiek izvēlēti kā ērti ikdienā nēsājami auskari.

Varbūt tev patiks arī šis...