Krūšu palielināšana – vēlme vai vajadzība?

ārsts tur rokās krūšu impantu un mērlenti

Krūšu palielināšana ir vispieprasītākā un populārākā plastiskās ķirurģijas operācija pasaulē. Krūšu palielināšana var mainīt jūsu krūšu izmēru un formu. Operācija var uzlabot jūsu ķermeņa tēlu un pašcieņu. Tomēr jāatceras, ka krūtis tik un tā turpinās novecot pēc palielināšanas. Arī svara pieaugums vai zudums var mainīt  krūšu izskatu. Veicot mamoplastiku, katram ir savs vēlamais sasniedzamais rezultāts.

Operācijas pamatprincips

Krūšu palielināšanas laikā implants vai tauki no ķermeņa tiek ķirurģiski ievietoti aiz katras krūts. Implanti atrodas aiz muskuļiem krūšu daļā vai aiz dabisko krūšu audiem. Implanti parasti ir mīksti, elastīgi apvalki, kas izgatavoti no silikona un ir piepildīti ar fizioloģisko šķīdumu vai silikonu. Lai gan ir arī sālsūdens implanti, silikona joprojām ir daudz pieprasītāki.

Kādēļ to veikt?

Uzlabojiet savu izskatu, ja krūtis ir mazas, asimetriskas, nepieciešams samazināt krūtis pēc grūtniecības vai liela svara zuduma. Tas uzlabo pašapziņu, ļauj brīvi nēsāt apģērbu, ko iepriekš neizvēlējāties krūšu izmēra dēļ. Ir iespējams uzlabot krūšu izskatu pēc citām ķirurģiskajām manipulācijām.

Pēcoperācijas periods

Sāpīgums un pietūkums ir iespējams dažas nedēļas pēc operācijas. Ir iespējami arī zilumi.

Kamēr rētas dzīst, var palīdzēt kompresijas pārsējs vai speciāls krūšturis, lai nodrošinātu papildu atbalstu un krūšu implantu novietojumu. Jūsu ķirurgs var arī izrakstīt pretsāpju līdzekļus.

Ja jums nav fiziski smags darbs, iespējams, varēsiet atgriezties darbā dažu nedēļu laikā. Vismaz divas nedēļas izvairieties no smagām aktivitātēm, kas varētu radīt lielu iestiepumu vai triecienu. Ja pamanāt, ka krūtis ir apsārtušas vai jums ir drudzis, iespējams, ka tā ir infekcija. Šādās situācijās sazinieties ar savu ķirurgu pēc iespējas ātrāk.

Ir iespējams, ka krūšu palielināšana ir vajadzība, ja krūtis pašas par sevi ir mazas, nav pilnvērtīgi attīstījušās, bet pacients to vēlas mainīt. Tomēr lielākoties tā ir vēlme, lai krūtis būtu estētiski pievilcīgākas un neradītu liekus kompleksus. Daudzām sievietēm saviem skaistuma standartiem atbilstošas krūtis ir sapnis, tādēļ ir lielisks veids to piepildīt, veicot krūšu palielināšanu. Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātpraksē, tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi plastiskajā ķirurģijā, lai apmierinātu ikviena vēlmes.

Varbūt tev patiks arī šis...