Kas jāzina pirms zobu protezēšanas?

roka, kas tur zobu protēzes

Mēs katrs katru dienu pirms un pēc miega vismaz 3 minūtes tīram zobus. Daudzi papildus izmanto zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli, kā arī regulē apmeklē zobārstu un higiēnistu. Bet neskatoties uz to, dažreiz gadās nozaudēt mūsu dabīgos zobus.

Tādos gadījumos cilvēki dodas pie zobārsta un izlem par labu zobu protezēšanai. Vai tai ir kaut kā īpaši jāgatavojas un kas būtu jāzina pirms protezēšanas? Atbildes uz trim ar zobu protezēšanu saistītiem jautājumiem meklējiet zemāk!

Eksistē vairāki protēžu veidi

Galvenās protēžu kategorijas ir izņemamās un neizņemamās zobu protēzes. Neizņemamās piestiprinās pie zobiem, smaganām vai kaula un tās nav iespējams izņemt ārā mājas apstākļos. Šādas protēzes ir kroņi un zobu tiktu. Izņemamās protēzes katru dienu ir jāņem ārā un jātīra. Izņemamās protēzes ir zobu plates. Tāpēc pirms protezēšanas un pirmās ārsta vizītes jūs varat izpētīt informāciju par dažādiem protēžu veidiem un sagatavot konkrētus jautājumus, ko uzdot savam ārstam.

Protēzes ir obligātas

Pēc zoba nozaudēšanas protezēšana ir jāveic pēc iespējas ātrāk. Ja mutes dobumā trūkst viens vai vairāki zobi, žokļa kauls nesaņem pietiekami lielu slodzi un tā tiek sadalīta nevienmērīgi. Rezultātā veidojas sejas deformācija, sakodiena izmaiņas un pat pāragra novecošana.

Protēzes var kalpot gadu desmitiem un tās nav grūti kopt Daudzi maldīgi uzskata, ka pēc zobu protēžu uzstādīšanas dzīve kļūs krietni grūtāka, taču tā nav. Neizņemamās zobu protēzes ir jākopj tāpat kā dabīgie zobi – tie ir jātīra ar zobu birsti un zobu pastu, kā arī jādiego zobu spraugas. Arī izņemamās zobu protēzes kopt nav grūti. Tās ir jāņem ārā un kārtīgi jāiztīra no visām pusēm, bet pārejā laikā jātur šķidrumā, lai tās regulāri tiktu mitrinātas. Pareizi koptas zobu protēzes kalpo līdz pat 30 gadiem un vienmēr izskatās “svaigas”!

Varbūt tev patiks arī šis...